Daniele w naszych obwodach

Do niedawna w naszych obwodach daniele pojawiały się sporadycznie , przejściowo jako zwierzyna osiadła u naszych sąsiadów. Dwa lata temu zarząd koła wystąpił z inicjatywą zakupu i zasiedlenia do naszych obwodów danieli. Działanie to wydawało się ryzykowne ze względu na znaczną presję rosnącej populacji wilków. Wielu sceptyków i przeciwników tego działania wróżyło klęskę , a sam pomysł określało wyrzucaniem pieniędzy.

Na szczęście nie spełniły się ich obawy , a zadziwiająco szybko rosnąca populacja danieli potwierdza słuszność tej inicjatywy. Dodatkowym argumentem świadczącym o jej pozytywnym znaczeniu jest fakt , że ze względu na znaczne ubytki w populacji dzików spowodowane chorobą ASF, daniel zwiększy różnorodność i zasobność naszych łowisk.

Mamy nadzieję , że wkrótce pojawi się możliwość ograniczonego polowania na tą ciekawą zwierzynę łowną.

Daniele introdukowane od dwóch lat w obwodzie 92, mają się dobrze i zaczęły zasiedlać również sąsiednie tereny, w obwodzie 91. Fotopułapki rejestrują je w różnych miejscach obwodu. 

Sukces w introdukcji danieli nie jest dziełem przypadku – oto myśliwi z naszego koła i sympatycy pod wodzą prezesa uczestniczą w zimowej akcji dokarmiania danieli.

No Comments Yet.

Leave a comment