Gospodarka łowiecka

Łowiectwo to nie tylko łowy, polowania, ale bardzo odpowiedzialna, często żmudna, pochłaniająca wiele czasu, praca w terenie, na rzecz zwierzyny i przyrody.

W świadomości powszechnej kojarzy się z wkładaniem sianka do paśników. Tak, ale nie tylko. Dbałość o zwierzynę wymaga wielu bardzo czasochłonnych i kosztownych zabiegów, a koszty ponosimy my myśliwi z tego, co wygospodarujemy w łowiskach. Jednym z elementów funkcjonowania koła łowieckiego, a zatem i naszego "Lisa" jest wszakże gospodarka łowiecka. To pojęcie bardzo szerokie, bo obejmuje przede wszystkim mądre ingerowanie w świat przyrody, polegające na przestrzeganiu zasad hodowli i selekcji, a co za tym idzie wpływanie na jak najlepszą kondycję zwierzyny w naszych lasach.

We współczesnym świecie żaden gatunek nie ma najmniejszych szans na przetrwanie jeśli nie będzie wspierany przez człowieka. Stany jeleni, dzików saren i innych gatunków, powiększają się w łagowskich łowiskach z roku na rok- to właśnie efekt naszej systematycznej i odpowiedzialnej gospodarki łowieckiej. Niestety są także gatunki, których liczebność bardzo zmalała- to za sprawą wielu czynników, ale także i czynnika ludzkiego. I właśnie ludzie- myśliwi, czynią wszystko ( i trzeba przyznać z widocznym skutkiem ot chociażby swojski zając szarak) , by z roku na rok sytuacja się poprawiała.

 

 

Obwody
Łowieckie

Więcej

Zwierzyna
w naszych obwodach

Więcej

Nasze
Trofea

Więcej

Aktualny
Plan Łowiecki

Więcej