Polowanie Hubertowskie 17.11.2018 – Galeria zdjęć oraz relacja

 
W dniu 17.10.2018 odbyło się w naszym kole coroczne polowanie hubertowskie. Było ono powiązane z uroczystością odsłonięcia i poświęcenia przydrożnej kapliczki Sw. Huberta przy wjeździe do naszej siedziby.
Na porannej zbiórce zgromadziło się wielu kolegów i liczne grono zaproszonych myśliwych w tym wójt gminy Łagów- Czesław  Kalbarczyk. Uroczystości poświęcenia kapliczki przewodniczył proboszcz tutejszej parafii ks. Zbigniew Zdanowicz w asyście  ks. wikarego Ziemowita Katulskiego. Swoim udziałem uroczystość uświetnił   kapelan lubuskich myśliwych ks. Przemysław Kasprzak.
Należy zaznaczyć ,że pomysłodawcą budowy kapliczki był nasz łowczy Mirek Juszczak, a realizacją bardzo udanie, zajął się kolega Damian Topolski, wspomagany przez tatę i braci , również członków naszego koła.
Po zakończeniu uroczystości wszyscy udaliśmy się do knieji na polowanie. Dzięki wspaniałej pogodzie i obfitości zwierza łowy przebiegały w miłej atmosferze. Na pokocie znalazło się 18 sztuk zwierzyny , w tym 14 dzików .
Królem polowania został kolega Celestyn Tymczyszyn , wicekrólami: kolega Michał Weryszko oraz kolega Marcin Topolski.
Po otrąbieniu przez sygnalistów końca polowania udaliśmy się do sali kominkowej na biesiadę myśliwską........
 
 

Galeria zdjęć z uroczystości poświęcenia pomnika Św. Huberta oraz z polowania hubertowskiego.

No Comments Yet.

Leave a comment