Polowanie Wigilijne 17.12.2022

W dniu 17 grudnia odbyło się w naszym kole tradycyjne polowanie  wigilijne.

Spotkaliśmy się o godzinie 7.30 na zbiórce przed naszą siedzibą.  W polowaniu uczestniczyło około 20 myśliwych w tym członkowie naszego koła i zaproszeni goście.

Łowczy koła kolega Mirosław Juszczak przedstawił zagadnienia związane z bezpieczeństwem na polowaniu, omówił plan polowania oraz poinformował na jaką zwierzynę będziemy polować.

Po rozlosowaniu stanowisk  zajęliśmy miejsca  w samochodach terenowych , wraz z naganką  udaliśmy się do knieji.

W tym  dniu ze względu na planowaną kolację odbyło się 5 pędzeń. Ogółem tego dnia upolowano jelenia byka,łanię, dzika i koźlę.

Po powrocie na kolibę  odbył się pokot.

Królem polowania został kolega Celestyn Tymczyszyn ,  wicekrólem kol. Jan Juszczyk i drugim wicekrólem kol. Mirosław Juszczak.

Po zakończeniu polowania udaliśmy się do sali kominkowej na kolację wigilijną. 

W imieniu Zarządu Koła prezes Jerzy  Karabanowicz złożył zgromadzonej braci myśliwskiej życzenia świąteczne i noworoczne, do życzeń przyłączył się łowczy Mirosław Juszczak. 

Miłym akcentem  był fakt , że Zarząd Koła przygotował dyplomy i listy gratulacyjne dla myśliwych o największym stażu łowieckim i przynależności do PZŁ.

Uhonorowani zostali koledzy:

- Sławiusz Topolski

- Jan Styraniec

- Bernard Łapacz

- Wacław Ordowski

- Celestyn Tymczyszyn

Po tym uroczystym rozpoczęciu rozpoczęła się właściwa kolacja, nie zabrakło tradycyjnych dań wigilijnych. W miłej myśliwskiej atmosferze kontynuowaliśmy wieczerzę.

Więcej zdjęć - tutaj 

No Comments Yet.

Leave a comment