Złoty Dzik 2019

W dniach 12 i 13 lipca odbyło się w naszym Kole polowanie Złoty Dzik. Przybyło wielu członków naszego Koła oraz licznie zaproszeni goście. Oprócz samego polowania Zarząd Koła przygotował wiele atrakcji dla uczestników.

Rozpoczęliśmy polowanie w piątek o godzinie 18.00 od zbiórki w wigwamie i losowania rewirów. W tym czasie wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z przygotowanego posiłku oraz smakołyków z grilla. Najedzeni i wyekwipowani w sowite porcje grillowanych mięs ,kiełbasek kaszanki ruszyliśmy kolejno i niespiesznie do wylosowanych podobwodów.

Wieczór był ciepły a pogoda nieco zmienna. W zależności od sytuacji w łowisku oraz sukcesów łowieckich część myśliwych w trakcie nocy wróciła do wigwamu aby się posilić inni dostarczyli do chłodni upolowaną zwierzynę . Czas mijał w przyjemnej myśliwskiej atmosferze na polowaniu, przy posiłkach i wspomnieniach łowieckich.

Myśliwi konkurowali w dwóch kategoriach t.j. złotego dzika oraz drapieżnika.

Poranna zbiórka odbyła się punktualnie o godzinie 8.00 zgodnie z planem polowania.

W kategorii czarnego zwierza królem polowania został zaproszony gość kol. Jaskulski, wicekrólem Jerzy Rusiniak i Wiesław Topolski. W kategorii drapieżników królem wybrano kol. Michała Skórę a wicekrólem został kol. Wiesław Nowak.

Po uroczystej dekoracji Łowczy ogłosił konkurs strzelecki z profesjonalnej broni pneumatycznej.

W szranki stanęli myśliwi oraz zaproszeni goście - rodziny i znajomi członków naszego koła.

Warunki konkursu były trudne strzelano kolejno do trzech punktów o coraz mniejszej średnicy oraz niewielkiej tarczy. Suma punktów decydowała o pozycji strzelca. Ostatecznie zwycięzcą ogłoszono koleżankę Jaskulską . Na zakończenie odbyła się biesiada myśliwska w towarzystwie rodzin i gości.

Niżej publikujemy zdjęcia z polowania, osoby zainteresowane mogą obejrzeć więcej fotografii pod linkiem: https://drive.google.com/drive/folders/1aHTZysErRODW15Dl5c8Rghbyp2x1xjdL?usp=sharing

Darzbór

No Comments Yet.

Leave a comment